Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki chcą więcej zarabiać

Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki chcą więcej zarabiać

Dzisiaj w Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczął się strajk generalny pielęgniarek, które chcą więcej zarabiać. Strajk ma potrwać do odwołania, pielęgniarki odeszły od łóżek małych pacjentów, a na każdym oddziale została tylko jedna z nich.

 

– Nie chciałyśmy dopuścić do takiej sytuacji, ale teraz jesteśmy konsekwentne. Niestety, nawet jeśli nie będzie strajku, za chwilę w tym szpitalu nie będzie miał kto pracować. Bezpieczeństwo od dawna jest zaburzone, bo jest nas za mało – powiedziała dziennikarzom Magdalena Nasiłowska, szefowa szpitalnego związku zawodowego pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

– 35 lat pracuję w tym zawodzie i jest mi przykro, że muszę odejść od chorego dziecka – powiedziała jedna z pielęgniarek. Dodała, że pieniądze nie są najważniejsze. – Ja już nie chcę tych 400 zł. Chciałabym, żeby było więcej pielęgniarek na oddziale – powiedziała. Strajk wystartował punktualnie o godz. 7.00, a dwie godziny później rozpoczęło się spotkanie przedstawicieli związku pielęgniarek z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Na wypracowanie kompromisu mogącego zakończyć strajk będzie potrzebnych prawdopodobnie co najmniej kilka godzin. – Staramy się zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom, część pacjentów została odesłana do innych placówek. Ci którzy mogli zostać wypisani, zostali wypisani. Staramy się zwiększyć liczbę lekarzy na oddziałach – powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka.

 

W trakcie trwania strajku wykonywane będą jedynie zabiegi nagłe. Odłożone w czasie zostały planowane na dzisiaj oraz najbliższe dni operacje oraz badania diagnostyczne. Ze strajku wyłączony jest oddział onkologiczny, a cała sytuacja oczywiście może przełożyć się na zdrowie małych pacjentów. Akcja strajkowa związana jest z niewywiązaniem się z obietnic finansowych przez dyrekcję Centrum. W ubiegłym roku pielęgniarki miały dostać 400 zł podwyżki, a otrzymały jedynie część tej kwoty.

red (aip)COMMENTS

WORDPRESS: 0