HomeCiekawostkiTechnologie

SsanYoung – marka, o której zaczyna się mówić

SsanYoung – marka, o której zaczyna się mówić

Dalszy silny wzrost sprzedaży Tivoli i ulepszenie oferty SUV-ów przyczyniają się do wzrostu sprzedaży. Drugi miesiąc z rzędu SsangYong sprzedał ponad 10 tys. samochodów.

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie SsangYong zaprezentował nowy model XLV, zaś jego premiera w Korei odbędzie się w Seulu w dniu 8 marca / Fot. SsangYongSsangYong Motor informuje, że w lutym 2016 roku firma sprzedała łącznie 10 574 samochody: 6 982 na rynku krajowym i 3 592 w eksporcie.

Sprzedaż globalna SsangYonga wzrosła o ponad 8% w porównaniu do lutego ub.r. zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych. Do dobrego wyniku przyczyniły się także dobre wyniki sprzedaży Tivoli wsparte aktywną strategią, m.in. ulepszaniem oferty wszystkich oferowanych SUV-ów.

W porównaniu do zeszłego roku zanotowano wzrost sprzedaży 6,3% na rynku krajowym. Odnotowano także wzrost eksportu – o 13,9% w porównaniu do roku ubiegłego, dzięki wzrostowi sprzedaży w Europie o ponad 40%, w czym znaczący udział miał model Tivoli.

Jednocześnie podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie SsangYong zaprezentował nowy model XLV, zaś jego premiera w Korei odbędzie się w Seulu w dn. 8 marca.

COMMENTS