Sprzedał gitarę roztrzaskaną przez Kurta Cobaina, żeby zapłacić za operację nerek

Sprzedał gitarę roztrzaskaną przez Kurta Cobaina, żeby zapłacić za operację nerek

Mężczyzna z Seattle, który przejdzie wkrótce operację nerek, stwierdził, że jest ona możliwa pośrednio dzięki Kurtowi Cobainowi.

Richard Newland sprzedał niedawno na aukcji część gitary, którą wokalista Nirvany rozbił na scenie podczas koncertu w Seattle w 1990 roku. Newland pracował wtedy jako ochroniarz i jak mówi, fragment gitary wylądował u jego stóp. Mężczyzna wziął go ze sobą do domu i przez blisko 20 lat trzymał w szafie.

Newland zdradził, że po samobójstwie Cobaina w 1994 roku zastanawiał się, czy fragmentu nie wyrzucić. – Byłem na niego zły, że to zrobił. Wyrzuciłem go do kosza, ale po trzech czy czterech godzinach wyciągnąłem – oznajmił.

Kilka lat później Newland przekazał przedmiot muzeum MoPop, które jednak potem mu go zwróciło, aby mógł go sprzedać i wykorzystać uzyskane środki na operację. – Zawsze będę żartować, że Kurt Cobain zapłacił za moją nerkę – mówi Newland.

Fragment gitary Cobaina sprzedano niedawno na aukcji w Nowym Jorku za 65 tys. dolarów, z których Newland dostanie nieco ponad 40 tys.

(mcz)COMMENTS

WORDPRESS: 0