HomeŚwiętokrzyskie

Liroy stanie do walki o władzę w Kielcach! Chce być prezydentem

Liroy stanie do walki o władzę w Kielcach! Chce być prezydentem

Znany raper, a obecnie poseł Piotr Liroy-Marzec bliski podjęcia decyzji o starcie w wyborach prezydenta Kielc!

Liroy do Sejmu wszedł z ugrupowania Kukiz’15. Obecnie jest szefem stowarzyszenia Skuteczni. To też legenda polskiej sceny muzyki hip-hop. Po tym, jak prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odrzucił propozycję Liroya, by poprzeć wskazanego przez niego kandydata, parlamentarzysta postanowił wziąć sprawy we własne ręce i powalczyć o prezydenturę. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie jego start w wyborach na prezydenta Kielc jest niemal pewny.

 

Piotr Krzysztof Liroy-Marzec 12 lipca skończy 47 lat. To raper, producent muzyczny, przedsiębiorca i polityk. Członek sekcji muzyki rozrywkowej Akademii Fonograficznej ZPAV. Wychował się w Kielcach na osiedlu Sady skąd ruszył na podbój świata show biznesu. Za sprawą wydanej w 1995 roku płyty Alboom, sprzedanej w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy, osiągnął największy sukces komercyjny w historii polskiego hip-hopu. Kilkukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku kandydował z pierwszego miejsca listy komitetu Kukiz’15 w okręgu świętokrzyskim. Otrzymał 22 614 głosów, uzyskując mandat posła.

 

W maju 2016 zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15, pozostając w klubie poselskim tego ugrupowania. W lutym 2017 roku powołał Stowarzyszenie Skuteczni, w którym objął funkcję prezesa. W czerwcu tego samego roku został wykluczony z klubu poselskiego Kukiz’15. Piotr Liroy-Marzec jest żonaty z Joanną Krochmalską. Ma czworo dzieci, w tym jedno z poprzedniego związku. Liroy obecnie na stałe mieszka w Gdańsku, ale często przyjeżdża do Kielc gdzie mieszka jego najbliższa rodzina.

 

Paweł Więcek aipCOMMENTS