HomeŚląskie

Śląska Izba Lekarska wystąpi do prokuratury przeciwko antyszczepionkowcom

Śląska Izba Lekarska wystąpi do prokuratury przeciwko antyszczepionkowcom

Antyszczepionkowcy uważają, że na oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej dochodzi do celowej eutanazji pacjentów.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP opublikowało apel, w którym rodziny pacjentów zmarłych na OIOM-ach prosi o…. sprawdzenie w dokumentacji medycznej, jakie leki zostały im podane. [b]W tym apelu antyszczepionkowcy piszą: Jeśli masz wiedzę lub podejrzenie, że mogło dojść do eutanazji w szpitalu prosimy o kontakt. STOP NOP ma podejrzenia w szpitalach dochodzi do eutanazji pacjentów, która ma wyglądać tak, by nie wzbudzać wątpliwości rodzin. Celem ma być… zwolnienie łóżka dla następnego chorego przez tego, który nie rokuje wyzdrowienia.

 

Według STOP NOP, lekarze wprowadzają pacjenta w stan sedacji (obniżenie aktywności ośrodkowego układu nerwowego za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączenia świadomości; możliwe jest jednak częściowe jej ograniczenie) za pomocą określonych leków, a następnie w historii choroby takiego pacjenta widnieje zapis lekarza: pacjent bez świadomości, nieprzytomny, głęboko nieprzytomny. – Lekarze podają leki po to, żeby zwolnić miejsce dla następnego przypadku medycznego – czytamy w apelu. Kolejnym krokiem, według STO NOP, jest wykonywanie procedur tracheostomii i PEG, które zdaniem lekarzy są konieczne dla dobra pacjenta (procedury medyczne dobrze opłacane przez NFZ).

 

Natychmiast zareagowali lekarze, w tym Śląska Izba Lekarska, która zamierza oddać sprawę do prokuratury, podobnie jak inne izby w kraju.

 

– Cały samorząd lekarski jest oburzony apelem, który pojawił się na profilu STOP NOP w mediach społecznościowych. Wszystkie izby lekarskie w Polsce zamierzają podjąć kroki prawne w celu ukrócenia takich praktyk. Są one szczególnie szkodliwe do społeczeństwa, podważają zaufanie pacjenta do lekarza, niezbędne dla prawidłowego procesu leczenia – powiedział Tadeusz Urban, prezes ORL w Katowicach. – Wzbudzanie niepokoju w społeczeństwie na podstawie niesprawdzonych informacji powinno być ścigane z urzędu. Sprawa została skierowana do Zespołu Radców Prawnych ŚIL, który przygotowuje stosowne dokumenty – dodaje prezes Urban.

aip

COMMENTS