HomeŚląskie

Śląsk: Poczta Polska szuka do pracy przed świętami. Rekrutacja trwa

Śląsk: Poczta Polska szuka do pracy przed świętami. Rekrutacja trwa

Okres przedświąteczny jest gorący w wielu branżach, nie tylko w handlu, ale też w spedycji czy gastronomii. Już zaczęła się rekrutacja tych osób, które chcą dorobić jako pracownik tymczasowy. Poczta Polska szuka ludzi do pracy w sortowni w Zabrzu, kierowców z prawem jazdy kategorii B, C oraz C+E oraz listonoszy paczkowych z terenu Gliwic, Katowic, Jaworzna, Sosnowca czy też powiatu bielskiego i Bielska-Białej.

W tym roku na pewno padnie (kolejny) rekord liczby nadanych paczek, bo Polacy coraz częściej kupują produkty przez internet. Do rekordu przyczyni się też wprowadzony w marcu tego roku zakaz handlu w niektóre niedziele.

 

Poczta Polska praca

 

Sama tylko Poczta Polska w ubiegłym roku obsłużyła ok. 120 mln przesyłek eCommerce, a w tym spodziewa się jeszcze większej liczby, bo według danych z pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, wzrost nadanych paczek wyniósł kilkanaście procent. InPost w okresie styczeń-wrzesień dostarczył ponad 53 mln przesyłek, czyli o 48,8 proc. więcej rok do roku. To oznacza żniwa dla firm kurierskich i przewozowych, ale też kłopot, bo przed świętami Bożego Narodzenia liczba przesyłek lawinowo rośnie. Potrzeba tysięcy sezonowych pracowników. Poczta Polska szuka ludzi do pracy w sortowni w Zabrzu, kierowców z prawem jazdy kategorii B, C oraz C+E oraz listonoszy paczkowych z terenu Gliwic, Katowic, Jaworzna, Sosnowca czy też powiatu bielskiego i Bielska-Białej.

 

Poczta Polska: ile można zarobić?

 

Poczta Polska oferuje nawet pracę przy konkretnych zadaniach, które są realizowane w ramach umowy zlecenia. Stawki są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

 

– Zaletą naszej przedświątecznej oferty jest elastyczny czas pracy, który można wynegocjować na etapie rekrutacji lub później z bezpośrednim przełożonym – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej. – W ten sposób można zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami – dodaje.

 

Gdzie jest praca tymczasowa?

 

Sporo ofert pracy jest dla ładnie brzmiących „merchandiserów”, czyli osób wykładających towar w sklepach (praca w nocy lub rano), albo – i to z samochodem służbowym – nawet dla audytorów standardów merchandisingowych, którzy sprawdzają, czy towar danej marki jest dobrze prezentowany w sklepach czy obiektach gastronomicznych. Gastronomia za to poszukuje kelnerów bankietowych, którzy pomogą w obsłudze świątecznych spotkań firmowych, a w przypadku Katowic – również grudniowych spotkań w ramach szczytu klimatycznego. Ciągle poszukiwane są też hostessy, którym oferuje się do 25 zł brutto za godzinę pracy.

 

Katarzyna Pachelska aip

COMMENTS