11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Słabo! Polacy w dotychczasowych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich daleko w tyle. Fortuna: „Bądźmy dobrej myśli”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wojciech Fortuna nie daje się ponieść emocjom po słabych występach biało-czerwonych w dotychczasowych konkursach Pucharu Świata w Finlandii i Norwegii. „Bądźmy dobrej myśli” – powiedział PAP mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 roku.

„Ja nie zamierzam nikogo zwalniać, bo nie ja wybierałem sztab szkoleniowy. Austriacka szkoła skoków to uznana w świecie marka. Widać to zresztą po wynikach zawodników z tego kraju w tym sezonie. Bądźmy zatem dobrej myśli” – przekazał Fortuna, który przygotowuje stok narciarski w Szelmencie na zawody dla najmłodszych adeptów narciarstwa.
Jak przyznał, podziwia w akcji Austriaka Stefana Krafta, który zdominował początek sezonu i wygrał wszystkie cztery dotychczasowe konkursy.
„Kraft skacze jak natchniony. To niezwykle sympatyczny chłopak i życzę mu, aby triumfował w kolejnych zawodach i przesuwał się wyżej w klasyfikacji skoczków z największą liczbą zwycięstw. Nam pozostaje wierzyć, że jeszcze tej zimy obok niego na podium staną reprezentacji Polski. Ufam, że tak będzie” – dodał Fortuna.
W bieżącym cyklu PŚ żadnemu z biało-czerwonych nie udało się jeszcze uplasować w czołowej „20” poszczególnych zawodów. Najlepsi z nich w kolejnych konkursach zajęli dwukrotnie 21., a raz 22. i 23. miejsce. W klasyfikacji generalnej najwyższą, 24. pozycję zajmuje Dawid Kubacki.
„Jasne jest, że musimy się poprawić. Poziom czołowej 10-15 zawodników jest bardzo wysoki, ale nie jest on dla nas nieosiągalny. Musimy wykonać po prostu dobrą pracę, a zawodnicy muszą podążać z nami tą drogą. Muszą być pewni i przekonani wobec obranego kierunku. Wtedy poradzimy sobie jako zespół” – ocenił austriacki trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler.(PAP)

jej/ pp/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520