11.4 C
niedziela, 5 maja, 2024

Skoki narciarskie – Słowenia „zawłaszczyła” nagrody FIS

Chociaż sezon skoków narciarskich się zakończył, to Peter Prevc, zdobywca Kryształowej Kuli, ciągle jest obsypywany laurami. Tym razem Słowak został wybrany na najlepszego skoczka ostatniego Pucharu Świata.

Prevc wygrał z ogromną przewagą. Zebrał 75 procent wszystkich głosów. Na drugim z niespełna 15 procentami był Noriaki Kasai. Ostatnie miejsce na podium zajął Norweg Keneth Ganges.

Nazwisko Prevc znalazło się także na pierwszym miejscu w kategorii „Wschodząca Gwiazda”. Jednak nie chodzilo tu o Petera, a o Domena. Młodszy z braci dwa razy zajmował drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej był czternasty, choć nie startował we wszystkich zawodach.

Najtrudniej było wybrać „Trenera Roku”. Głosowanie wygrał Goran Janus, szkoleniowiec Słowenii. Na nic zdała się wygrana Norwegii w Pucharze Narodów. Prowadzący Kennetha Gangesa i spółkę Austriak Alexander Stoeckl zajął drugie miejsce. Trzeci był Werner Schuster, trener kadry Niemiec.

Wyniki głosowania na „Skoczka Roku”: Miejsce Zawodnik Reprezentacja Procent głosów 1. Peter Prevc Słowenia 75,85 2. Noriaki Kasai Japonia 14,53 3. Kenneth Gangnes Norwegia 6,94

Wyniki głosowania na „Wschodzącą Gwiazdę”: Miejsce Zawodnik Reprezentacja Procent głosów 1. Domen Prevc Słowenia 53,75 2. Johann Andre Forfang Norwegia 18,31 3. Kenneth Gangnes Norwegia 18,10 4. Daniel Andre Tande Norwegia 9,83

Wyniki głosowania na „Trenera Roku”: Miejsce Trener Reprezentacja Procent głosów 1. Goran Janus Słowenia 48,60 2. Alexander Stoeckl Norwegia 46,57 3. Werner Schuster Niemcy 4,84