18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Skittles zostaną zdelegalizowane w Kalifornii? „Zawierają toksyczne substancje”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowy projekt ustawy, który trafił do kalifornijskiej legislatury, może spowodować wycofanie ze sprzedaży niektórych słodyczy – takich, jak m.in. Skittles. Prawodawcy twierdzą, iż słodkie przekąski tego typu zawierają toksyczne substancje. Ustawa ma na celu zmniejszenie zapadalności na takie choroby, jak cukrzyca i choroby serca, a także promowanie zdrowego stylu życia – donosi The Independent.

Skittles jest jedną z najpopularniejszych marek cukierków na świecie. Szacuje się, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedaję się 200 milionów torebek Skittles rocznie. Marka jest własnością firmy Mars – słodyczowego giganta, którego roczny przychód wynosi ponad 35 miliardów dolarów.

Nowy projekt ustawy, złożony w kalifornijskiej legislaturze, może jednak zmniejszyć coroczne zyski zarówno marki jak i firmy Mars. Prawodawcy chcą bowiem zakazać sprzedaży Skittles oraz niektórych innych słodyczy na terenie Kalifornii. Twierdzą, że produkty te mają toksyczny skład.

Przeciwnicy ustawy są zdania, iż składniki zawarte m.in. w Skittles nie są z natury toksyczne. Używa się ich do wzmocnienia smaku i tekstury cukierków. Tak czy inaczej ustawa jest częścią szerszego trendu regulowania zdrowego trybu życia Kalifornijczyków przy pomocy centralnie uchwalanych przepisów. Działania te wynikają m.in. z rosnącego wskaźnika otyłości oraz rosnących kosztów finansowania opieki zdrowotnej.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520