15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Sieć supermarketów ostrzega klientów przed urządzeniami skimmingowymi. Mogą sczytwaać dane z naszych kart

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sieć supermarketów Big Y z Massachusetts poinformowało klientów o znalezieniu w kilku supermarketach na terenie stanu urządzeń do skimmingu kart kredytowych.

Sieć supermarketów poinformowała, że urządzenia skimmingowe zostały nielegalnie zainstalowane na kilku terminalach płatniczych w supermarketach w St. James, Springfield, Chicopee, Northampton, Ware, Southbridge, Worcester, Milford, Wilbraham i Ludlow.

Urządzenia zostały podłożone na terminalach między 19 a 21 grudnia. Między 19 grudnia a 12 stycznia w Westfield odkryto kolejne.

Sieć Big Y przekazała, że sprawa została zgłoszona na policję, a detalista ściśle współpracuje z organami ścigania w celu schwytania oszustów. Od momentu odkrycia urządzeń skimmingowych wszystkie terminale sieci sklepów zostały skontrolowane pod kątem obecności niepożądanych urządzeń trzecich.

Urządzenia skimmingowe służą do sczytywania danych z paska magnetycznego karty płatniczej/kredytowej. Czasem działają w parze z kamerkami albo specjalnymi nakładkami, które rejestrują PIN-y, wpisywane w terminalach przez użytkowników kart. Mając dane z karty i kod PIN, przestępcy mogą wykorzystać karty do kradzieży pieniędzy lub sprzedać podstępem pozyskane dane w darknecie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520