HomeŚwiat

Setki dzieci celem internetowych pedofilów w Szkocji

Setki dzieci celem internetowych pedofilów w Szkocji

77 pedofilów, 500 ofiar, 30 milionów zdjęć z dziećmi w roli głównej to wynik szeroko zakrojonej operacji policji. Ci przekonują – pedofilia to problem globalny.

 

Policja informuje o 500 ofiarach internetowego wykorzystywania seksualnego. Najmłodsza z nich miała trzy lata. Podczas szeroko zakrojonej operacji policji prowadzonej w dniach 6 czerwca – 15 lipca, funkcjonariusze przeprowadzili 134 naloty. W czasie operacji Lattise aresztowano 77 osób, przestępcom postawiono zarzut gwałtu, udostępniania nieprzyzwoitych zdjęć dzieci, uwodzenia w celach seksualnych i nieprzyzwoitej komunikacji z dziećmi. W sumie wniesiono prawie 400 zarzutów. W 83 domach na 547 komputerach znaleziono ponad 30 milionów zdjęć.

 

– Wykorzystywanie seksualne dzieci przez Internet jest problemem globalnym. To dzieje się w każdym zakątku świata i dotyczy dzieci w każdym wieku, od niemowląt do nastolatków – powiedział szef policji Scotland Assistant, Malcolm Graham cytowany przez stację CNN dodając podczas konferencji prasowej : -Mam prostą wiadomość dla przestępców – każdy, kto angażuje się w tego rodzaju działalność, zostanie złapany. Internet nie zapewnia anonimowości.

 

Statystki przerażają. W latach 2014-15 doszło do 23 przestępstw na tle seksualnym wobec dzieci- liczba ta wzrosła w ubiegłym roku do 50. Jeśli dodać do tego posiadanie i rozpowszechnianie nieprzyzwoitych zdjęć zdjęć liczba przestępstw wzrasta do 645. W roku ubiegłym – 605.   Udostępnione przez policję dane nie pozostawiają żadnych wątpliwości – liczba przestępstw wzrasta każdego dnia.

Sylwia Arlak AIP

COMMENTS