HomeSport

Serie A: Jak oceniani są polscy piłkarze grający we Włoszech?

Serie A: Jak oceniani są polscy piłkarze grający we Włoszech?

We włoskiej Serie A rozpoczęła się świąteczna przerwa, która potrwa do 5 stycznia. Tydzień później rozgrywki będą na półmetku. Z Polaków w Serie A najczęściej pochwały zbiera i najwyżej oceniany jest Wojciech Szczęsny. Przez długi czas miał opinię golkipera nieprzewidywalnego – który potrafi dokonać cudów, ale i zawinić bramkę nieodpowiedzialną interwencją na przedpolu czy banalnym kiksem. Teraz w bramce Juventusu jest symbolem spolegliwości, filarem defensywy i bohaterem filmików, na których pokazują najbardziej nieprawdopodobne i najlepsze obrony bramkarzy.

Nie gorzej oceniany jest Arkadiusz Milik. W tym sezonie walczył z kontuzjami, ale kiedy już mógł wystąpić, niemal zawsze był najlepszym napastnikiem Napoli. Strzelił w lidze 6 bramek, ale w przeliczeniu zdobytych goli na minuty gry jest jednym z najlepszych we włoskiej ekstraklasie. Nowy trener Napoli Gattuso w linii ataku dobiera Milikowi partnerów. Przedtem był to przywilej Mertensa.

Natomiast kolega klubowy Milika Piotr Zieliński nadal uważany jest za niebywały, choć wciąż niespełniony futbolowy talent. Polak przeplata natchnione dryblingi i podania fatalnymi kiksami, które potrafią kosztować utratę gola. Poza tym przez długie chwile jest na boisku niewidoczny. Krzysztof Piątek, po kilkunastu fatalnych meczach zaczął dawać pierwsze oznaki życia. Znacznie obniżyli loty, podobnie jak cała drużyna Sampdorii, Bereszyński i Linetty. Natomiast w kratkę grają Cionek w Spal i bramkarz Skorupski w Bolognii.

Redakcja Sportowa / P. Kowalczuk / d / gn

COMMENTS