HomeTechnologie

CD Projekt porozumiało się z Andrzejem Sapkowskim. Będzie nowa gra o Wiedźminie?

CD Projekt porozumiało się z Andrzejem Sapkowskim. Będzie nowa gra o Wiedźminie?

CD Projekt wraz z Andrzejem Sapkowskim poinformowali, że 20 grudnia podpisane zostało porozumienie “wzmacniające i pieczętujące wzajemne relacje”. Czy to oznacza, że CD Projekt stworzy nową grę o przygodach wiedźmina Geralta? Prawdopodobnie tak, bo umowa sprawia, że studio będzie mogło “eksploatować” uniwersum Wiedźmina.

20 grudnia był z pewnością jednym z najlepszych dni dla fanów Wiedźmina od bardzo, bardzo dawna. Nie dość, że Netflix wypuścił tego dnia swój serial “The Witcher”, to na dokładkę zakończył się długotrwały spór pomiędzy Andrzejem Sapkowskim, a studiem CD Projekt. O co chodziło w konflikcie pisarza z polskimi twórcami gier? W ubiegłym roku Andrzej Sapkowski zażądał od CD Projekt kwoty 60 mln złotych. Jego prawnicy stwierdzili bowiem, że podpisana umowa z deweloperami była dla Sapkowskiego bardzo niekorzystna. W zamian za prawo do stworzenia gry Wiedźmin, otrzymał on pieniądze z góry – takie było jego żądanie. Później okazało się jednak, że w porównaniu z gigantycznym sukcesem, jaki osiągnęła gra, Sapkowski otrzymał pieniądze wręcz śmieszne.

 

Przepychanki słowne i pisemne trwały kilka miesięcy i zakończyły się 20 grudnia, kiedy CD Projekt podpisało porozumienie z Andrzejem Sapkowskim. – Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD PROJEKT RED – powiedział Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. – Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji – dodał. “Przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami” – napisano w oświadczeniu.

 

Co jednak bardziej istotne, CD Projekt poinformowało, że studio otrzymało od Andrzeja Sapkowskiego prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina. Fani na całym świecie są przekonani, że oznacza to, iż CD Projekt wypuści w przyszłości kolejne gry, opowiadające o przygodach wiedźmina Geralta. “Podpisane porozumienie nadaje Spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu” – poinformowano.

 

aip

COMMENTS