HomePOLSKA

Sejm przegłosował bon turystyczny. Rząd chce uruchomić program pod koniec lipca

Sejm przegłosował bon turystyczny. Rząd chce uruchomić program pod koniec lipca

Sejm przyjął ustawę o bonie turystycznym. 500 zł dostaną rodziny na każde dziecko do 18 roku życia. Będzie można je przeznaczyć na opłacenie pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym lub kolonii. Posłowie odrzucili poprawkę Senatu, według której bon miał trafić również do emerytów i rencistów.

Celem bonu jest wsparcie dla rodzin, a także pomoc polskiej branży turystycznej, dotkniętej przez epidemię koronawirusa. Dzięki bonowi można będzie opłacić np. pobyt w hotelu, pensjonacie lub udział w imprezie turystycznej. Bon jest przeznaczony dla dzieci do 18. roku życia. Tak więc rodziny bezdzietne nie otrzymają wsparcia.

 

Bon wakacyjny o wartości 500 zł na każde dziecko pozwoli opłacić pobyt syna lub córki w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub jakimkolwiek obozie.

 

W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługiwać będzie dodatkowe jednorazowe świadczenie o wartości również 500 zł (czyli łącznie 1000 zł). Łącznie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Bon będzie funkcjonował w postaci elektronicznej, nie otrzymamy żadnej papierowej jego wersji.

 

– Na roboczo zakładaliśmy, że pierwsze płatności będzie można realizować 26 lipca – powiedziała na antenie Radia Plus we wtorek, 14 lipca na temat bonu turystycznego wicepremier Jadwiga Emilewicz. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. Lista miejsc i podmiotów, w których będzie można zrealizować bon wakacyjny znajdzie się na s

 

aip

COMMENTS