11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Seal of Biliteracy, czyli kredyty za dwujęzyczność!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przyłącz się do akcji zebrania funduszy na egzamin z języka polskiego w USA. Jak zapewniają organizatorki akcji, wystarczy żeby każda polska rodzina, której dzieci chodzą do polonijnych szkół dokształcających wpłaciła $10 a już niebawem młodzież będzie można uzyskać dodatkowe kredyty za posługiwanie się językiem polskim .

Cel jest szczytny, ponieważ jeśli akcja się powiedzie to już na wiosnę 2018 roku będzie można przeprowadzić test z języka polskiego dla polonijnych dzieci w USA na poziomie krajowym. Seal of Biliteracy, jest świadectwem kompetencji językowych dla wyższych uczelni w USA. – Do września musimy zdobyć $30 tys. Pieniądze są potrzebne na opracowanie testu przez profesjonalną firmę Avant, która specjalizuje się w testach językowych – mówi Marzanna Owiński, koordynator języka polskiego w Misji Polskiej w Michigan.

Działajmy razem

Do akcji włączyła się również dyrektorka Polskiej Szkoły Językowej im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Orchard Lake, która namawia całą Polonię do wzięcia udziału w tej akcji. Kredyty za dwujęzyczność otrzymują już uczniowie w niektórych stanach, którzy przystąpili do programu Seal, i dzięki temu mają od razu przyznawane kredyty. Tak jest na przykład w Illinois czy Minnesocie. Inne stany nad tym wciąż pracują. – Gdy chcemy coś zmienić w naszej wielkiej polonijnej społeczności, musimy działać razem. Zachęcamy do wspólnego zebrania $30 tys. na przygotowanie testów z języka polskiego dla polonijnych dzieci w USA na poziomie krajowym – powiedziała dyrektorka Polskiej Szkoły Językowej im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Orchard Lake. Jeśli chcieliby Państwo wspomóc akcję zbierania pieniędzy na powstanie nowego testu z języka polskiego prosimy skontaktować się panią Owiński: [email protected]

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520