HomePOLSKAPILNE

Sasin: Trwają prace nad ustawą, która zrekompensuje wzrost cen prądu

Sasin: Trwają prace nad ustawą, która zrekompensuje wzrost cen prądu

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że w jego resorcie trwają prace nad ustawą, która wprowadzi system rekompensat za podwyżki prądu. W 2020 roku ceny prądu dla gospodarstw domowych wzrosną średnio o 9 złotych miesięcznie.

Jacek Sasin w Programie Trzecim Polskiego Radia podkreślił, że wprowadzone mają być rekompensaty finansowe.

“Wyrównująca ten wzrost cen do poziomu tego, który jest poziomem tegorocznym. Tak, jak zapowiedziałem, tak, jak zapowiedział rząd i pan premier Morawiecki jest decyzja, że taki system rekompensat będzie wprowadzony dla rodzin, dla gospodarstw domowych, dla indywidualnych odbiorców. Tak, jak od początku zapowiadaliśmy – polskie rodziny, indywidualni odbiorcy energii nie poniosą kosztu wzrostu cen energii” – wyjaśnił minister aktywów państwowych.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki dotychczas zatwierdził podwyżki taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych, korzystających z tzw. sprzedawcy z urzędu, dla spółek Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót.

W połowie grudnia prezes URE zatwierdził taryfę Operatora Systemu Przesyłowego pięciu dystrybutorów energii elektrycznej: PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator oraz innogy Stoen Operator.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR3, wczesn./Wj/kj

COMMENTS