11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Niemcy: Orędzie noworoczne Angeli Merkel

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w orędziu noworocznym, które zostanie wyemitowane dziś wieczorem w obydwu programach telewizji publicznej, wzywa obywateli do wykazywania większej odwagi w działaniu i zachęca ich do nowego myślenia. Dużą część jej przemówienia zajęły sprawy klimatyczne oraz walka z nienawiścią, rasizmem i antysemityzmem.

Kanclerz szczególnie podziękowania skierowała do policjantów, strażaków, urzędników i funkcjonariuszy cywilnych. „Dziękuję kobietom i mężczyznom, szczególnie we władzach lokalnych, którzy, podobnie jak my wszyscy, biorą na siebie polityczną odpowiedzialność i ochraniają nas przed nienawiścią, wrogością, gwałtem, rasizmem i antysemityzmem. To jest zadanie państwa i obowiązek rządu federalnego”. Angela Merkel w orędziu mówi także o potrzebie zwiększania roli Unii Europejskiej na świecie. Zapowiada rozmowy z Chinami i współpracę z Afryką. Kanclerz ma nadzieję, że nowa dekada będzie lepsza od obecnej.

Angela Merkel duży nacisk położyła na współpracę z krajami afrykańskimi, co – jak zaznaczyła – leży także w niemieckim interesie. Jej zdaniem, lepsze warunki życia mieszkańców Afryki ograniczą ich migrację do Europy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//Waldemar Maszewski, Berlin/em/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520