20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Sąd utrzymał w mocy wyrok uniewinniający „Starucha”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd Okręgowy Warszawa Praga utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra C. ps. „Staruch” i Marcina S. ps. Norweg od handlu amfetaminą. Apelację od wyroku z 1.lutego 2016 roku złożyła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Nieformalny szef kibiców Legii Warszawa spędził w areszcie 9 miesięcy po obciążających go zeznaniach świadka koronnego Marka H. ps. „Hanior”. Dzisiejszy wyrok jest prawomocny.
W ocenie Sądu Okręgowego Warszawa Praga zeznania Marka H. ps. „Hanior” nie dają pewności, że Piotr C. ps. „Staruch” i Marcin S. ps. „Norweg” handlowali amfetaminą. Jak mówiła dziś sędzia sprawozdawca Beata Tymoszów, zawsze, kiedy są wątpliwości co do winy oskarżonego, w przypadku wyroku skazującego, powinny być one rozstrzygnięte na jego korzyść. „Sąd Okręgowy uznał, podobnie jak wcześniej Sąd Rejonowy, że pomimo iż istniał dowód poważnie ich obciążający nie okazał się on wystarczający dla przypisania im uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi” – mówiła sędzia Beata Tymoszów.
Piotr C. ps. „Staruch” nie chciał dziś komentować wyroku. Jego obrońca mec. Krzysztof Wąsowski mówił, że nie wyklucza walki o odszkodowanie dla swojego klienta. „Będziemy myśleć co dalej, jak zadośćuczynić cierpieniu, które spotkało mojego klienta przez 9 miesięcy w areszcie ale także po jego opuszczeniu” – zapowiedział mec. Krzysztof Wąsowski.
Prokuratura Regionalna w Warszawie nie wyklucza skargi kasacyjnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520