HomePOLSKA

Rząd: Deklaracja USA to sukces

Rząd: Deklaracja USA to sukces

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że deklaracja Stanów Zjednoczonych dotycząca zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich w naszym kraju jest sukcesem. Taka zapowiedź padła podczas spotkania prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i USA Donalda Trumpa w Białym Domu. W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Piotr Mueller podkreślił, że deklaracja zwiększy bezpieczeństwo Polski.

Najważniejszym ustaleniem pierwszego dnia wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych jest deklaracja dotycząca zwiększenia liczebności amerykańskich sił rotacyjnych w Polsce o tysiąc żołnierzy. Polska kupi też 32 myśliwce F-35 oraz kolejną partię gazu LNG. Odnosząc się do tych ustaleń, rzecznik rządu powiedział, że po “deklaracji politycznej” nastąpią “negocjacje dotyczące szczegółów”.

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna po południu dwudniową wizytę w Houston w Teksasie. wieczorem polski prezydent spotka się w Houston z burmistrzem miasta, a później będzie rozmawiał z mieszkającą w Teksasie Polonią. Z kolei w piątek prezydent ma się spotkać z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych i zwiedzić terminal przeładunkowy gazu LNG. W terminalu w Sabine Pass polskiemu prezydentowi ma towarzyszyć amerykański sekretarz energii Rick Perry.

IAR/Naukowicz/jf/kjCOMMENTS