HomePomorskie

Rozbita szyba w biurze Lecha Wałęsy w ECS. Sprawę bada policja. To mógł być kamień

Rozbita szyba w biurze Lecha Wałęsy w ECS. Sprawę bada policja. To mógł być kamień

Rozbitą szybę w biurze Lecha Wałęsy w Europejskim Centrum Solidarności w czwartek rano zauważyli jego pracownicy. Były prezydent RP zdjęcie wybitego okna opublikował na portalu społecznościowym z podpisem „poranek z kamieniem”. Sprawę bada policja.

„Poranek z kamieniem” – tak swój wpis na portalu społecznościowym ze zdjęciem rozbitej szyby zatytułował były prezydent RP, Lech Wałęsa. Publikacja szybko doczekała się setek reakcji w tym odpowiedzi takich jak: „To tylko pokazuje jak bardzo jest Pan niewygodny dla niektórych. Dużo siły i cierpliwości Panie Prezydencie”, ale również komentarzy osób nieprzekonanych, które sugerują, że celny rzut kamieniem jest mało realny, a szyba pęknąć mogła na przykład przez wysokie temperatury.

 

Biuro Lecha Wałęsy znajduje się na wysokim 2 piętrze potężnego gmachu Europejskiego Centrum Solidarności, na którego rdzawej fasadzie okna rzeczywiście są stosunkowo niewielkie. Fakt, że rozbite okno zostało zauważone w czwartek rano, co zgłoszono policji, potwierdził w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Marek Kaczmar, koordynator projektów z fundacji Instytutu Lecha Wałęsy: – Jest stłuczona. Jest uderzona jakimś przedmiotem, nie potrafię powiedzieć czym – usłyszeliśmy.

 

wie aipCOMMENTS