HomeSport

Rosja wznowiła w piątek rozgrywki piłkarskie, a już dziś cześć spotkań może zostać… odwołana

Rosja wznowiła w piątek rozgrywki piłkarskie, a już dziś cześć spotkań może zostać… odwołana

Rosja wznowiła w piątek rozgrywki piłkarskie, a już dziś cześć spotkań może zostać odwołana. Jak poinformowały rosyjskie media sportowe, niektórzy zawodnicy zakazili się koronawirusem. W związku z pandemią rosyjskie drużyny pauzowały trzy miesiące. W czerwcu Rosyjski Związek Piłki Nożnej postanowił dokończyć rozgrywki Premier League i Pucharu Rosji.

W piątek, w pierwszym dniu wznowionego sezonu piłkarskiego okazało się, że czołowy piłkarz Dynama Moskwa Charles Cabore zakaził się koronawirusem. Całą drużynę poddano badaniom i jak informuje portal Gazieta.ru, koronawirusa stwierdzono u Nikołaja Klimczenki, a trzech kolejnych piłkarzy jest w grupie wysokiego ryzyka zakażeniem, w tym Polak – Sebastian Szymański.

Rosyjskie media sportowe informują o podobnych kłopotach w klubach z Ufy i Rostowa nad Donem. Ta ostatnia drużyna wyszła w piątek na boisko w młodzieżowym składzie, ponieważ pierwszy zestaw zawodników przechodzi dwutygodniową kwarantannę. Siedemnastolatkowie z Rostowa ulegli starszym kolegom z Soczi 1 do 10, ale sam pomysł spodobał się działaczom sportowym i chce go wykorzystać Rosyjski Związek Piłki Nożnej, aby dokończyć sezon. Władze Związku namawiają drużyny przechodzące kwarantannę do wysłania na najbliższe mecze młodzieżowych reprezentacji. Ostateczne decyzje będą dziś podejmować poszczególne kluby.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/w wk

COMMENTS