"> Rosja: Rozważane jest spotkanie Putina i Trumpa - wiadomosci.com

Rosja: Rozważane jest spotkanie Putina i Trumpa

Rosja: Rozważane jest spotkanie Putina i Trumpa

W Moskwie i Waszyngtonie jest rozważana możliwość spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych. Informację taką podało radio Echo Moskwy. Według tej rozgłośni, między innymi na ten temat będą rozmawiali jutro w Soczi szefowie dyplomacji obu państw – Siergiej Ławrow i Mike Pompeo. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że obaj ministrowie zostaną przyjęci przez prezydenta Władimira Putina. 
Mike Pompeo skrócił o jeden dzień swoją wizytę w Rosji. Miał dziś przylecieć do Moskwy, ale zrezygnował w ostatniej chwili na rzecz spotkania w Brukseli z przedstawicielami Unii Europejskiej.
W trakcie zaplanowanych na jutro rozmów w Soczi, Mike Pompeo i Siergiej Ławrow omówią między innymi kwestie konfliktów w Wenezueli i Syrii oraz sytuację wokół Korei Północnej. Jednak według źródeł na Kremlu, jednym z najważniejszych tematów ma być kryzys związany z możliwością wycofania się Iranu z układu nuklearnego.
Część rosyjskich mediów poinformowała, powołując się na źródła rządowe, że Moskwa i Waszyngton rozważają zorganizowanie w czerwcu spotkania prezydentów Władimira Putina i Donalda Trumpa. Politolog – amerykanista Siergiej Osnobiszczew zwrócił uwagę, że strona amerykańska jest coraz bardziej zainteresowana „uporządkowaniem dialogu z Rosją”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0