27.2 C
Chicago
niedziela, 21 lipca, 2024

Rodzina dziewczyny przejechanej przez pozostawiony bez opieki radiowóz domaga się zadośćuczynienia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W dalszym ciągu brak rozstrzygnięć w sprawie roszczenia odszkodowawczego, które przeciwko miastu Chicago wystosowała rodzina nastolatki potrąconej przez policyjny radiowóz. Samochód został pozostawiony bez opieki i stoczył się na dziewczynę powodując liczne obrażenia.

Incydent miał miejsce w dzielnicy Longwood Manor podczas zamieszek po zabiciu George’a Floyda, czyli blisko 3 lata temu. Rodzina w dalszym ciągu nie doczekała się zadośćuczynienia, dlatego skierowała sprawę na drogę sądową. We czwartek ma się dowiedzieć, czy wymiar sprawiedliwości zajmie się jej roszczeniami.

W pozwie czytamy, że Astarte Washington i jej brat wracali z domu ich babci. W pewnym momencie natknęli się na grupę protestujących przeciwko brutalności policji. Wtedy podjechali policjanci i nakazali zgromadzonym położenie się na ziemi. Astarte dostosowała się do polecenia, podczas gdy inni uczestnicy zajścia uciekli. Jeden z funkcjonariuszy miał „wyskoczyć z samochodu, a pojazd zaczął się staczać, przejeżdżając Astarte zarówno tylnymi, jak i przednimi oponami, powodując traumatyczne i poważne, trwałe obrażenia” – czytamy w pozwie.

Rodzina poszkodowanej złożyła pozew, w którym domaga się 5 milionów dolarów odszkodowania. Mimo upływu czasu miasto na niego nie zareagowało.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520