HomeCalifornia

Rekordowa ilość rekinów na Południowej Kalifornii – “Zamiast migrować po prostu zostają”

Rekordowa ilość rekinów na Południowej Kalifornii – “Zamiast migrować po prostu zostają”

Zgodnie z badaniami biologów morskich, na terenie Południowej Kalifornii przebywa obecnie więcej rekinów niż kiedykolwiek.

Shark Lab, należący do Cal State Long Beach, oznakował 38 rekinów. To trzykrotnie większa liczba niż w zeszłym roku, donosi KCAL

“To był dobry rok” – komentuje Chris Lowe, dyrektor Shark Lab – “I, nawet pomimo COVIDu, oznakowaliśmy więcej rekinów w tym roku niż w jakimkolwiek innym.”

Chris Lowe (@CSULBsharklab) – “Niesamowity dzień na wodzie… ogromna liczba rekinów, zebrałem dużo ciekawych danych, niesamowita ekipa. #sharkspies #trackingnotslacking #treasurethedays”

Lowe umieścił tweeta na serwisie społecznościowym i podzielił się nagraniem z drona, na którym widać młode żarłacze białe.

Nagranie zostało zrobione w okolicach plaż San Diego i Santa Barbara.

Kolonie rekinów były większe i pozostały w płytkich przybrzeżnych wodach dużo dłużej niż w latach ubiegłych, dodaje Lowe.

“W tym roku było po prostu więcej rekinów, zagadką pozostaje, dlaczego?” – zastanawia się dyrektor Shark Lab.

W tym roku, przy znakowaniu rekinów pracowało o wiele mniej osób, ze względu na dystans społecznościowy. Wszyscy byli zaskoczeni tym co zobaczyli w wodzie.

“Normalnie, podczas naszej jesieni, kiedy temperatura wody spada w okolice 60F, jest to oznaka, że [rekiny] migrują na południe do Baja” – mówi Lowe – “A tym czasem, mamy już połowę października a rekiny nigdzie się nie wybierają. Może 2020 będzie rokiem, w którym <sezon rekinowy> nigdy nie minie.”

 

 

PS

photo: twitter.com

COMMENTS