HomePOLSKA

“Razem zwyciężymy wirusa!” – woła premier. “I zadłużymy się po uszy…” – odpowiadają krytycy

“Razem zwyciężymy wirusa!” – woła premier. “I zadłużymy się po uszy…” – odpowiadają krytycy

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że ograniczenia wprowadzone przez rząd przyczyniły się do zmniejszenia liczby zakażeń koronawirusem. Szef rządu napisał na Facebooku, że początek tego tygodnia przyniósł dobre informacje. “Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane. Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków” – czytamy we wpisie.

 

Premier podkreślił, że Polska dobrze sobie radzi w walce z epidemią. “W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy” – napisał premier.

 

“Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada!” – dodał Mateusz Morawiecki.

 

Premier zaapelował, aby stosować skuteczne i sprawdzone metody zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. “Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani – wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa!” – napisał Mateusz Morawiecki.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/FB/d mile/w kj

COMMENTS