Rauner podpisał nowe rozporządzenie ws. postępowania odnośnie molestowania seksulanego na Kapitolu

Rauner podpisał nowe rozporządzenie ws. postępowania odnośnie molestowania seksulanego na Kapitolu

Gubernator Illinois, Bruce Rauner podpisał w piątek rozporządzenie określające sposób postępowania w przypadkach oskarżeń o molestowanie seksualne pracowników stanowego Kapitolu.

 

Rauner podkreślił, że to dzięki odważnym kobietom, które zdecydowały się ujawnić przypadki niestosownego traktowania ich przez współpracowników wprowadzone zostaną ostrzejsze przepisy. Dokument został podpisany po tym jak ze stanowiska zrezygnował Tim Mapes, długoletni szef administracji przewodniczącego Izby Reprezentantów, Michaela Madigana. Mapes został oskarżony przez pracownicę administracji, Sherri Garrett o molestowanie seksualne, nękanie (bullying) i niestosowne komentarze. Zgodnie z nowym zarządzeniem możliwe będzie wszczęcie dochodzenia w sprawie molestowania seksualnego na Kapitolu bez wcześniejszej zgody stanowej komisji etyki, w której zasiadają prawnicy wyznaczeni przez Izbę Reprezentantów i Senat Illinois.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0