HomeUSA

Raport koronera: Przyczyną śmierci George’a Floyda było zabójstwo

Raport koronera: Przyczyną śmierci George’a Floyda było zabójstwo

Przyczyną śmierci George’a Floyda było zabójstwo – napisano w raporcie koronera po oficjalnej sekcji zwłok 46- letniego Afroamerykanina, który zmarł w wyniku interwencji policji. Bezpośrednią przyczyną śmierci było “zatrzymanie krążenia i oddechu w wyniku ucisku szyi”. W raporcie zawarto też informację o tym, że Floyd był chory na serce oraz niedługo przed śmiercią zażywał metamfetaminę.

Rodzina George’a Floyda poinformowała, że jego pogrzeb odbędzie się 9 czerwca w Houston w Teksasie.
Od tygodnia, od śmierci George’a Floyda dochodzi do demonstracji przeciwko brutalności policji i zamieszek w wielu miastach, w tym w Waszyngtonie. 46-letni Afroamerykanin zmarł podczas aresztowania w Minneapolis w stanie Minnesota, gdy został brutalnie przytrzymany przez policjanta.

Prezydent Donald Trump polecił wysłanie na ulice Waszyngtonu uzbrojonego wojska i policji, by zapobiec zamieszkom, podczas których dochodzi do rabunków, aktów wandalizmu i niszczenia mienia. W orędziu do Amerykanów zapowiedział “mobilizację wszystkich federalnych środków cywilnych i wojskowych, by zatrzymać zamieszki i rabunki”.

Na razie działania gubernatorów nie doprowadziły do zatrzymanie protestów.

IAR/

COMMENTS