24 C
środa, 1 maja, 2024

Radwańska odpadła w półfinale turnieju WTA w Dauche

Agnieszka Radwańska przegrała 2:6, 0:6 z Carlą Suarez-Navarro w półfinale turnieju WTA na twardych kortach w Dausze (pula nagród 2,818 mln dol). Hiszpance wystarczyła godzina i cztery minuty do rozprawienia się z trzecią rakietą świata.

Było to szóste spotkanie obu tenisistek. 11. w rankingu WTA Suarez-Navarro zwyciężyła drugi raz. Poprzednim razem obie rywalizowały w ćwierćfinale Australian Open. Dokładnie miesiąc temu 26-letnia Polka wygrała 6:1, 6:3.
Radwańska słabo rozpoczęła mecz, od razu przegrywając swoje podanie. Mimo że Hiszpanka też nie wykorzystała pierwszego swojego, to w piątym i siódmym gemie Polka również zmarnowała swój serwis. Natomiast w drugim secie nie była w stanie nawet na moment zatrzymać rywalki.

Dla Radwańskiej by to piąty półfinał w stolicy Kataru i piąty przegrany.
W finale Suarez-Navarro zagra z Jeleną Ostapenko (88. w rankingu WTA) lub Andreą Petković (27.)