HomeCiekawostki

Radosław Majdan wplątany w aferę kryminalną w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego “Nic się nie stało”. 25 twarzy Radosława Majdana

Radosław Majdan wplątany w aferę kryminalną w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego “Nic się nie stało”. 25 twarzy Radosława Majdana

Radosław Majdan to postać nietuzinkowa. Dla jednych były bramkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski, dla innych przede wszystkim celebryta i mąż Małgorzaty Rozenek.

Dziś głośno o nim w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego w TVP “Nic się nie stało”. Przedstawiono w nim m.in. głośną sprawę sopockiej dyskoteki Zatoka Sztuki, gdzie bywali znani celebryci, a w której miało dochodzić do aktów pedofilskich. Po filmie Majdan został wywołany do tablicy podczas debaty na antenie Telewizji Publicznej.

Wkrótce po emisji były bramkarz zarzucił reżyserowi wplątanie go w aferę i zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu, jeśli ten nie sprostuje swych słów. Radosław Majdan wyrósł w ostatnich latach na jedną z najciekawszych postaci polskiego show-biznesu.

 

-Radosław Majdan to postać nietuzinkowa. Dla jednych były bramkarz, dla innych celebryta i mąż Małgorzaty Rozenek. Postanowiliśmy przyjrzeć się wszystkim obliczom Radosława Majdana – okazuje się, że jest ich całe mnóstwo! Zobaczcie w galerii, jak wszechstronny jest „polski David Beckham”.
-Na pozycji bramkarza występował w Pogoni Szczecin, Wiśle Kraków i Polonii Warszawa, a także za granicą w tureckich klubach Goeztepe i Bursaspor, greckim PAOK Saloniki oraz izraelskim Aszdod. Jako były piłkarz Wisły zagrał w październikowym meczu (rok 2019) charytatywnym na stadionie przy Reymonta w Krakowie.
-W piłkarskiej reprezentacji zagrał siedmiokrotnie w latach 2000-2002. Co najważniejsze, wystąpił na mistrzostwach świata w Korei Płd., zaliczając udany występ w bramce przeciw USA (3:1). W 2019 roku został zaproszony do Chicago na występ dawnych reprezentantów Polski z oldbojami Brazylii.
-Radosław Majdan jako mąż i niemąż: jego pierwszą żoną była projektantka mody Sylwia Majdan (z domu Koperkiewicz), którą poślubił w czerwcu 1998 roku
-Był czas, gdy Radosława Majdana pociągała polityka. W listopadzie 2006 został radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, zdobywając ponad 15 tys. głosów. Jednak w czerwcu 2009 zrzekł się mandatu.
-Radosław Majdan, jeszcze występując na boisku, był zarazem działaczem piłkarskim – w 2007 roku został wybrany do Rady Nadzorczej SSA Pogoń Szczecin, w której zasiadał trzy miesiące. Jest też współzałożycielem fundacji mającej na celu poprawę infrastruktury sportowej w Szczecinie.
-W 2009 roku z tancerką Izabelą Janachowską u boku wystąpił w programie “Taniec z gwiazdami”.
-W maju 2010 roku, po zakończeniu kariery bramkarza, Radosław Majdan został rzecznikiem prasowym Polonii Warszawa, a następnie dyrektorem sportowym i kierownikiem drużyny.
-Pracował też jako trener, prowadząc zajęcia z golkiperami Polonii Warszawa w sezonie 2011/2012.
-W latach 2012–2014 był gitarzystą zespołu rockowego The Trash, który w styczniu 2013 roku zadebiutował singlem „Na niby”.
-Na karierę aktorską Radosława Majdana składają się role w serialach Chichot losu (2011), Piąty Stadion (2012–2013) i Barwy szczęścia (2016).
-Chętnie udziela się charytatywnie – tutaj podczas wręczania prezentów w trakcie 9. spotkania pacjentów kliniki transplantacji szpiku onkologii i hematologii dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
-Bankiet dla VIP-ów? Oczywiście. Ale najlepiej, gdy jest poprzedzony występem na polu golfowym.
-Radosław Majdan realizuje się także w roli biznesmena. Był współwłaścicielem, wraz z Markiem Walburgiem, lokalu Planet Rock Pub na deptaku Bogusława w Szczecinie. Firma Vabun, której jest prezesem i największym akcjonariuszem, zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych (rynek NewConnect). W październiku 2014 został powołany do Rady Nadzorczej giełdowej spółki MBF Group S.A.
-Autor książki „Pierwsza połowa”. W dzień 40. urodzin,10 maja 2012 roku, ukazał się wywiad rzeka w którym były piłkarz rozliczał się ze swoją przeszłością.- Nadszedł czas, żeby powiedzieć wszystko – o moim związku z Dorotą, karierze sportowej, tym, co się naprawdę wydarzyło w Mielnie, kiedy zarzucono nam pobicie policjantów. Oraz o wielu innych sprawach – tłumaczył.
-Wiedzę Radosława Majdana na temat futbolu chętnie wykorzystują stacje telewizyjne. Był komentatorem Eurosportu podczas meczów Ekstraklasy, a od sierpnia tego roku jest stałym ekspertem w programie Liga Extra, który emitowany jest na antenach sportowych Canal . Komentuje także piłkarskie spotkania na antenie TVP Sport.
-– Radek to już kilka artystek w życiu miał – żartował były piłkarz reprezentacji Tomasz Iwan, gdy obaj panowie wręczali nagrodę dla artystki roku podczas ESKA Music Awards przed kilku laty.
-Jako osobowość telewizyjna objawił się w programie TVN „Azja Express”.
-Koszykówka? Nie ma sprawy, szczególnie wtedy, gdy zaproszenie obejmuje występ z okazji meczu Pucharu Polski.
-Wiosną 2018 roku prowadził własny program reality show „Iron Majdan”.
-Kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także nie mogą się obyć bez Radosława Majdana.
-Chętnie bierze udział w turniejach towarzyskich, reprezentując Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy i Reprezentację Artystów Polskich. Grał również w drużynach piłki plażowej.
-Rola konferansjera nie jest mu obca, szczególnie chętnie podejmuje się jej wraz z żoną Małgorzatą Rozenek.
-Radosław Majdan od sierpnia tego roku występuje w drużynie… blind footballu. Został członkiem zespołu Śląska Wrocław, w którym grają piłkarze niewidzący lub niedowidzący. Pozwalają na to przepisy, gdyż w drużynie blind footballu może występować bramkarz bez jakiejkolwiek wady wzroku, ale pod warunkiem, że upłynie 5 lat od momentu zakończenia przez niego zawodowej kariery. Majdan spełnia ten warunek, gdyż karierę zakończył w 2010 roku. W październiku, po wygraniu turnieju w Bułgarii, poprowadził Śląsk do tytułu klubowego mistrza świata blind footballu.
red. AIP

COMMENTS