HomeKultura

Gdynia: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w tym roku się nie odbędzie! Jest decyzja Komitetu Organizacyjnego

Gdynia: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w tym roku się nie odbędzie! Jest decyzja Komitetu Organizacyjnego

Tylko raz w swojej historii Festiwal Filmowy w Gdyni „poległ” Było to w stanie wojennym. Teraz będzie ten drugi raz. Tym razem pokonała go epidemia. Właśnie zapadła decyzja, że w tym roku gdyński festiwal filmowy nie odbędzie się. Ani na żywo, ani w wersji online, którą także brano pod uwagę. 45. edycja FPFF 20 maja została przełożona na następny rok. Najprawdopodobniej na wrzesień.

 

Jak informuje rzecznik prasowa festiwalu Magdalena Jacoń, stało się tak w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych. Taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 20 maja br.

 

Jednocześnie Komitet zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego. Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym.

 

Jednym z powodów, dla którego festiwal przełożono, jest też sytuacja na rynku filmowym. Jest zbyt mało filmów, które mogłyby wziąć udział w konkursie. W związku z pandemią, wiele planów filmowych na początku roku zostało zamrożonych. I dopiero teraz zaczynają się „odmrażać”.

 

aip

COMMENTS