HomeChicago

Radny Reboyras zachęca Polonię do udziału w spisie powszechnym – „Każdy powinien być policzony”

Radny Reboyras zachęca Polonię do udziału w spisie powszechnym – „Każdy powinien być policzony”

Radny Ariel Reboyras zachęcał Polonię do udziału w Spisie Powszechnym /US Census 2020 w czasie spotkania Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois.

 

Michael Niedzinski, Prezes KPA-Illinois zaprosił nas do prezentacji tego ważnego tematu, aby Polonia mogła się lepiej przygotować do udziału w spisie.

Kongres Poloniii Amerykańskiej w Illinois (KPA-Ill.) jest jedną z pierwszych organizacji, która miała możliwość zapoznać się z faktami związanymi z publiczną edukacją prowadzoną przez miasto Chicago.

Burmistrz Chicago, Lori Lighfoot popiera edukację, przygotowania do CENSUS 2020/Spisu Powszechnego.

Wszystkie grupy etniczne, społeczne mobilizują się w Chicago, w Illinois i w całych Stanach Zjednoczonych. My jako Polonia nie jesteśmy tutaj wyjątkiem. Jako Polonia chcemy być dostrzegani i policzeni w czasie Spisu Powszechnego.

Czy Polonia amerykańska posiada wciąż około 10 milionów osób? Takie były wyniki poprzednich spisów powszechnych. Czy te dane zostaną potwierdzone?

To zależy od naszego uczestnictwa w Spisie Powszechnym w USA/CENSUS 2020. Wszystkie grupy etniczne się mobilizują w całych Stanach Zjednoczonych.

To zdjęcie zrobiliśmy w czasie wywiadu radiowego z Aldermanem Reboyrasem na początlku stycnzia.  Materiały na temat Spisu Powszechnego sa już  dostępne w wielu językach, także po polsku.

Przy tego typu projektach pojawiają się natychmiast oszuści i manipulatorzy. Jak się zabezpieczyc przed oszustami? Oto jeden z linków do artykułu.

“Avoiding Fraud and Scams. The U.S. Census Bureau is committed to making the 2020 Census quick, easy, and safe for all participants. Here are some tips to help you stay safe”.
https://2020census.gov/en/avoiding-fraud.html

Radny Reboyras przygotowuje kolejne spotkania publiczne dla Chicagowian na temat CENSUS 2020 w różnych częściach miasta. Wkrótce więcej informacji.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS