HomeWielkopolskie

Puszcza Notecka: Zamek w Stobnicy już góruje nad lasem

Puszcza Notecka: Zamek w Stobnicy już góruje nad lasem

Zamek w Puszczy Noteckiej jest już prawie gotowy w stanie surowym. Olbrzymi obiekt zdominował panoramę Stobnicy. Widać go już z kilku kilometrów.

Tą inwestycją od lipca 2018 roku żyje cała Polska. Zamek w Stobnicy buduje spółka D.J.T. z Poznania. Firma należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków, synów Pawła Michała Nowaka, jednego ze współzałożycieli odzieżowej firmy Solar. Budowla w Puszczy Noteckiej ma 15 kondygnacji, a wieża sięga na wysokość prawie 50 metrów. Jak wyjaśnia inwestor, olbrzymi obiekt (oficjalnie: budynek mieszkalny wielorodzinny) swoją architekturą nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą.

 

Powstaje on na wyspie, która została usypana na dawnych stawach rybnych – zalano je, tworząc sztuczny zbiornik, przypominający ogromny zalew. Deweloper wkrótce ma przekazać zamek w stanie surowym inwestorowi. Oznacza to, że do zrealizowania pozostaną już tylko prace wykończeniowe na terenie budynku. Jak wygląda zamek w marcu 2019 roku. Byliśmy na miejscu. Zobacz najnowsze zdjęcia.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku sprawą budowy zainteresowało się CBA i Ministerstwo Środowiska, cały czas trwa też kontrola inwestycji, którą prowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. RDOŚ przygląda się m.in. wielkości inwestycji, która w rzeczywistości znacząco odbiega od tej opisanej w dokumentacji.

 

COMMENTS