Warszawa: Protest rolników. Protestujący rozsypali worki z jabłkami na jezdni. Podpalili też słomę i opony. Są zatrzymani [WIDEO]

Warszawa: Protest rolników. Protestujący rozsypali worki z jabłkami na jezdni. Podpalili też słomę i opony. Są zatrzymani [WIDEO]

Protest rolników na warszawskim Placu Zawiszy. Jak informuje stołeczna policja, manifestacja nie była wcześniej zgłoszona. Protestujący rozsypali worki z jabłkami na jezdni. Podpalili też słomę i opony. Na miejscu jest straż pożarna i policja. Są utrudnienia w ruchu w centrum miasta.

 

Protest, który zaczął się przed 8 rano, zorganizowali najprawdopodobniej rolnicy z AGRO Unii. Niektórzy mają kamizelki tej organizacji, a na jej facebookowej stronie prowadzona jest transmisja na żywo:

 


 

***

EDIT:

Do jednostek policji doprowadzono 8 osób w związku z blokadą jezdni w rejonie ronda na Placu Zawiszy w Warszawie w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego. Stołeczna policja poinformowała, że kolejne kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych, a ich tożsamość zweryfikowano. Dokładnej analizie poddawany jest zapis z kamer monitoringu miejskiego.
Policjanci zatrzymali też do kontroli trzy pojazdy wykorzystane podczas blokady. Samochody zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Funkcjonariusze pozyskują materiał dowodowy i uzupełniają dokumentację procesową.

Blokadę przeprowadziła organizacja Agrounia w ramach niezapowiedzianego protestu. Kilkudziesięciu rolników rozsypało jabłka, palili słomę i opony. Gęsty czarny dym był widoczny nad skrzyżowaniem Al.Jerozolimskich z ul. Towarową.

Na miejscu była policja i straż pożarna, która ugasiła płonące opony. Doszło do sporych utrudnień w ruchu w centrum miasta. Policja kierowała samochody objazdami.

IAR/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0