14.7 C
niedziela, 5 maja, 2024

Puchar Niemiec – Lewandowski na ławce rezerwowych (wyniki)

W środę rozegrano spotkania 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Bayern Monachium pokonał FC Augsburg 3:1. Robert Lewandowski oglądał to spotkanie z ławki rezerwowych.

Borussia Dortmund wygrała dopiero po rzutach karnych z drugoligowym Unionem Berlin 3:0. Po 90 minutach i dogrywce był wynik 1:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.
VfL Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim w składzie wygrał także z drugoligowym Heidenheim 1:0. Polak zagrał cały mecz.
W rywalizacji zespołów z zaplecza ekstraklasy Hannover 96 pokonał Fortunę Duesseldorf 6:1, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Artur Sobiech.

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało FC Nuernberg 3:2, FSV Mainz przegrał z drugoligowym Greuther Fuerth 1:2, a SV Darmstadt 98 przegrało z amatorskim zespołem Astoria Walldorf 0:1.

Dogrywka rozstrzygnęła spotkanie w Kolonii, gdzie FC Koeln pokonało Hoffenheim 2:1. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Paweł Olkowski, a na ławce rezerwowych gości był Eugen Polanski.

W 1/8 finału zagrają także Arminia Bielefeld, Borussia Moenchengladbach, Eintracht Frankfurt, Hamburger SV, Hertha Berlin, Sportfreunde Lotte, SV Sandhausen, TSV Monachium.

W czwartek rozlosowano pary 1/8 finału rozgrywek o piłkarski Puchar Niemiec.
W tej fazie dojdzie do konfrontacji klubów w których występują reprezentanci Polski Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, czyli broniącego trofeum Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg.
Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zagra z Herthą Berlin, Hamburger SV z FC Koeln, drugoligowy Greuther Fuerth z Borussią Moenchengladbach, drugoligowy Hannover 96 z Eintrachtem Frankfurt, drugoligowy SV Sandhausen z Schalke 04 Gelsenkirchen, trzecioligowy Sportfreunde Lotte z drugoligowym TSV 1860 Monachium, a czwartoligowa Astoria Walldorf z drugoligową Arminią Bielefeld.
Mecze 1/8 finału rozegrane zostaną 7 i 8 lutego, a finał 27 maja 2017 roku na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.