Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech: Antysemityzm nadal jest obecny w niemieckim społeczeństwie

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech: Antysemityzm nadal jest obecny w niemieckim społeczeństwie

Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster powiedział w telewizji N-TV, że antysemityzm nadal jest obecny w niemieckim społeczeństwie. Josef Schuster twierdzi, że coraz więcej Żydów nie czuje się w Niemczech bezpiecznie. Rozmowa z przewodniczącym Centralnej Rady Żydów została wyemitowana w związku ze zbliżającą się 75 rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz.

Josef Schuster przyznał, że antysemityzm jest w Niemczech obecny i jest coraz częściej akceptowany przez społeczeństwo. “Poczucie bezpieczeństwa żydowskiej społeczności w Niemczech zostało mocno nadszarpnięte. Oznacza to, że obecnie coraz więcej Żydów, szczególnie po wydarzeniach w Halle, zadaje pytanie: Czy mogę na dłużej jako Żyd w Niemczech bezpiecznie mieszkać” – powiedział Josef Schuster w telewizji N-TV. Jego zdaniem bezpieczeństwo żydowskiej społeczności w Niemczech jest zagrożone. Coraz częściej dochodzi na niemieckich ulicach do ataków na Żydów, także Internet jest pełen antyżydowskich treści – dodał. Przewodniczący Centralnej Rady Żydów zwrócił uwagę, że niemiecki wymiar sprawiedliwości zbyt łagodnie traktuje zjawiska antysemityzmu.
Josef Schuster poinformował, że 27. stycznie będzie obecny w Polsce na uroczystościach związanych z 75 rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//Waldemar Maszewski, Berlin/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0