“Przesłanie” Kosiniaka-Kamysz na wybory: “Był PSL – nie było PiS-u. Będzie PSL – nie będzie PiS-u”

“Przesłanie” Kosiniaka-Kamysz na wybory: “Był PSL – nie było PiS-u. Będzie PSL – nie będzie PiS-u”

Lider PSL zapewnia, że jego partia nie da się złamać i przekupić. Podczas konwencji w Warszawie Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o szykanach wobec osób kandydujących z listy ludowców.

Jako przykład podał jedną z kandydatek na radną, która po dziesięciu latach pracy w Ośrodku Doradztwa Rolniczego została przeniesiona do pracy 100 kilometrów dalej. Według prezesa PSL, za kandydowanie z listy ludowców. “Nie złamali jej, bo ludowców nie da się złamać, ludowców się nie da zastraszyć, ludowców się nie da przekupić” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL zapewniał też, że jego partia przetrwa dłużej niż partia rządząca. Nawiązał do słów kardynała Stefana Wyszyńskiego “Był las, nie było was – i nie będzie was, będzie las” Nawiązując do tych słów Władysław Kosiniak-Kamysz zwracał się do rządzących słowami “Był PSL – nie było PiS-u. Będzie PSL – nie będzie PiS-u”
Gościem warszawskiej konwencji PSL jest między innymi Władysław Teofil Bartoszewski – syn Władysława Bartoszewskiego, oraz szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

 


 

Kilkuset członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego wzięło udział w Krajowej Konwencji Wyborczej PSL w Warszawie. Podczas spotkania przemawiali liderzy partii, ale również jej sympatycy, rolnik, nauczycielka i seniorka. Politycy zaprezentowali nowe zadania do realizacji w najbliższych latach w samorządach.
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że najważniejszą samorządową deklaracją wyborczą jest obietnica zjednoczenia Polaków. “Niezmiennym od pokoleń, wynikającym z naszej tradycji, ale i z nowoczesności, jest to zobowiązanie, zjednoczenia Polaków i przywrócenia wspólnoty narodowej. Wezwanie Wincentego Witosa – wolna niepodległa ojczyzna, demokratyczne państwo prawa, gdzie godność człowieka jest na pierwszym miejscu” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
Prezes PSL przedstawił też siedem zadań, jakie mają być realizowane w samorządach. To skrócona wersja programu “Rzeczpospolita samorządowa” , który PSL zaprezentował na konwencji programowej w styczniu.
“Najważniejsze zobowiązania dotyczą edukacji, społeczeństwa i transportu” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. “Trzeba przywrócić normalność polskiej szkole, żeby nie było zajęć do 18.00. by plecaki nie były nadmiernie ciężkie, no i oczywiście darmowy posiłek. Bardzo ważna sprawa to służba zdrowia. Kolejna sprawa to kultura, rozwój wspólnoty lokalnej, ochotnicza straż pożarna i koła gospodyń wiejskich, to bardzo ważny punkt naszego programu. Ponadto połączenia autobusowe i drogi lokalne – to kolejna bardzo ważna rzecz w naszym programie” – wyliczał szef ludowców.
Wśród propozycji PSL znalazł się program “iTornister”, w którym ludowcy proponują tablet z internetem i niezbędne podręczniki dla wszystkich dzieci ze wsi i małych miast.
Szef ludowców podczas konwencji mówił o konieczności “zatrzymania PiS i uratowania samorządności w Polsce”.
Pytany przez dziennikarzy Władysław Kosiniak – Kamysz wykluczył koalicje z Prawem i Sprawiedliwością. “Głos na PSL to jest zatrzymanie PiS-u,który chce zniszczyć małe ojczyzny. Głos na PSL to gwarancja, że PiS nie będzie rządził w samorządzie. Nie będzie żadnej koalicji z PiS-em, nie wejdziemy w żadne koalicje z partią anty-samorządową, a za taką partię uważam PiS” – powiedział, Kosiniak-Kamysz.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ich druga tura- 4 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Lis/dyd

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Lis/to/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0