HomeOpolskie

Opole: Kaczyński wezwał do walki z klikami we władzach lokalnych

Opole: Kaczyński wezwał do walki z klikami we władzach lokalnych

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał do walki z klikami we władzach lokalnych. Podczas regionalnej konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Opolu polityk mówił, że w tego typu układach są nieraz osadzeni przeciwnicy koalicji rządowej.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego partia jest za równością obywateli. Chce więc niwelować różnice w zamożności między poszczególnymi regionami kraju. PiS dąży też do zmniejszania różnic majątkowych między obywatelami. Służy temu między innymi program Rodzina 500 Plus.

Prezes PiS powiedział, że równość to także równość obywateli wobec władzy. Jednak – jak mówił – w wielu samorządach jest tak, że jedni mogą szybko załatwić swoje sprawy, a inni nie mają na to szans. Dzieje się tak wtedy, gdy władze samorządowe wchodzą w układy z organami państwa i wymiarem sprawiedliwości. “Nie może być w Polsce tak, że są ci uprzywilejowani, są te tak zwane elity, i są ci ludzie zwykli, ci bez szans. Nie może być tak, żeby były jakieś nadzwyczajne kasty” – powiedział prezes PiS. Dodał, że nie może być tak, żeby ludzie byli w różnych dziedzinach życia ograniczani przez tego rodzaju sytuacje.

Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia jest w stanie zmienić ten stan rzeczy. Podkreślił, że w ludziach, którzy dziś nie mają szans, jest potencjał, który można wykorzystać dla szybszego rozwoju kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/dydCOMMENTS