HomeCalifornia

Protest pod Konsulatem RP w Los Angeles

Protest pod Konsulatem RP w Los Angeles

Od tygodnia trwają protesty na ulicach polskich miast – strajkują kobiety i mężczyźni, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje aborcji. Kobiety domagają się prawa wyboru. Do protestujących dołączyła Polonia w wielu miastach na świecie, w tym także w Los Angeles.

 W niedzielę, 25 października odbył się protest Polonii, która popiera strajkujące kobiety w Polsce. Pod Konsulatem RP w Los Angeles zebrała się grupa 40 osób – Polek i Polaków, którzy postanowili wyrazić w ten sposób swoje oburzenie względem sytuacji, która dzieje się w Polsce. Grupa protestujących z transparentami w dłoni, znakiem czerwonej błyskawicy na koszulce, a także biało czerwoną flagą wzbudzała spore zainteresowanie na ruchliwej ulicy w Los Angeles. “Jedna z dziewczyn miała transparent z napisem “Honk to support Polish women” i wychodziła z nim blisko aut, a kierowcy czytali i trąbili. Niektórzy zwalniali, żeby nagrać telefonem protestujące osoby” – relacjonuje jedna z uczestniczek protestu.

   

Podobne strajki odbyły się również w innych miastach USA – w tym w San Francisco, Chicago, a także w Toronto w Kanadzie.

COMMENTS