HomePOLSKA

Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza

Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dominice K., żonie Ryszarda Kalisza. Jak poinformował portal tvp.info kobieta została oskarżona o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i narażenie małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dominika K. w lutym prowadziła po pijanemu auto, którym podróżował jej małoletni syn. W wydychanym powietrzu miała prawie 2,5 promila alkoholu. Śledczy ustalili, że kobieta odebrała chłopca z przedszkola, a następnie pojechała na stację benzynową. O tym, że Dominika K. może być pijana powiadomili policję pracownicy stacji.

Prokuratura poinformowała, że w trakcie pierwszego przesłuchania podejrzana przyznała się do prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Śledczy ustalili jednak, że stan w jakim znajdowała się kobieta spowodował, że jej syn znalazł się w sytuacji zagrażającej zdrowiu. W związku z tym postawiono jej zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo małoletniego syna, wobec którego na podejrzanej ciążył szczególny obowiązek opieki.

Dominika K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia, w których zaprzeczyła, że 15 lutego znajdowała się pod wpływem alkoholu.

IAR / tvp.info / mk/sk

COMMENTS