Program “Czyste powietrze” to także program podłączania gospodarstw domowych do sieci gazowniczej

Program “Czyste powietrze” to także program podłączania gospodarstw domowych do sieci gazowniczej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Suwałk, że program “Czyste powietrze” może objąć od 4 do 5 milionów gospodarstw domowych. Program zakłada, między innymi, wymianę pieców połączoną z termomodernizacją domów jednorodzinnych.

Szef rządu powiedział, że niebawem Ministerstwo Energii zaprezentuje program podłączania gospodarstw domowych do sieci gazowniczej. Zaznaczył, że o co najmniej 10 procent zwiększy liczbę gmin, które będą zgazyfikowane. Szef rządu podkreślił, że będzie to miało wpływ na poprawę jakości powietrza.

Mateusz Morawiecki zapowiedział również zwiększenie wydobycia gazu ziemnego na Podkarpaciu. Podkreślił, że będzie to miało dobry wpływ także na gospodarkę. Szef rządu powiedział, że każdy miliard sześcienny gazu to około miliarda złotych. “Ten miliard złotych zostanie w Polsce. Nie będziemy płacić go Rosjanom, którzy używają tego do rożnych celów” – powiedział Mateusz Morawiecki.
Premier dodał, że w okresie poprzednich rządów przez 8 lat, malało wydobycie gazu na Podkarpaciu. Jak zapowiedział, w ciągu najbliższych 4 lat wydobycie ma wzrosnąć o 30 procent z obecnego wydobycia wynoszącego 1,3 miliarda metrów sześciennych.
Program, którego budżet wynosi 103 miliardy złotych, ma być realizowany przez 12 lat. Wnioski można składać przez najbliższe 10 lat – w formie elektronicznej lub papierowej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/kano

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0