18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Prezydent Duda pogratulował Amerykanom wyboru nowej głowy państwa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w amerykańskich wyborach prezydenckich. Pogratulował też Amerykanom wyboru nowej głowy państwa.

Andrzej Duda powiedział dziennikarzom w Sulejówku, że ma nadzieję, iż sojusz polsko-amerykański będzie się umacniał. „Podzielamy wspólne wartości, ja wierzę głęboko w to, że nasza współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa, a także współpraca gospodarcza, będzie się dalej rozwijała” – powiedział polski prezydent. Dodał, że czeka niecierpliwie, kiedy będzie mógł się spotkać z Donaldem Trumpem i porozmawiać o polityce i dalszej współpracy.
Andrzej Duda zapowiedział, że zaprosi Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. Jego zdaniem jednak trzeba jednak z tym poczekać, aż nowy prezydent obejmie urząd. Polski prezydent nie zgodził się z opiniami komentatorów, że wybór Donalda Trumpa będzie niekorzystny dla naszego kraju. Podkreślił, że urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych jest bardzo odpowiedzialny i ma wymiar światowy.
Prezydent powiedział też, że w swoich oficjalnych gratulacjach dla Donalda Trumpa podziękował mu za to, że podczas kampanii spotkał się z Polakami i podkreślał wagę, jaką ma polska społeczność dla Stanów Zjednoczonych.
Andrzej Duda przyznał, że wynik wyborów nie był dla niego całkowitym zaskoczeniem, gdyż „poważne osoby mówiły mu, iż Donald Trump wygra”.

jm,(IAR), Fot. Archiwum

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520