Prezydent Duda na 25. urodzinach Radia Maryja

Prezydent Duda na 25. urodzinach Radia Maryja

Radio Maryja świętuje swoje 25. urodziny. Z tej okazji do Torunia przybyły w sobotę tysiące sympatyków rozgłośni oraz czołowe osobistości świata polityki, w tym prezydent Andrzej Duda. – Dziękuję za wielkie dzieło wspólnoty, miłosierdzia polskiego społeczeństwa i siły polskiej państwowości – mówił Duda.

Prezydent przytoczył wielokrotnie powtarzane tego dnia słowa wypowiedziane przez papieża Jana Pawła II: „Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i że nazywa się Radio Maryja”. – Papież mówił to wtedy gry Radio Maryja nie miało nawet 4 lat. Dziś ma 25 lat i nie jest już tylko Radiem Maryja. Jest „Nasz Dziennik”, jest Telewizja Trwam, jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Jest wielka siła katolickich mediów, która zrodziła się w 1991 roku z niczego – wymieniał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że gdy powstawało toruńskie radio, wydawało się że „nie ma ono żadnych szans” na zaistnienie w przestrzeni publicznej. – Skąd ja to znam. Nigdy nie może się tak wdawać w sytuacji, gdy jest wiara, nadzieja, siła ducha, odwaga i przekonanie, że misja, którą człowiek podejmuje będzie służyła ludziom – mówił.

Zaznaczył, że jest pewien, iż w ten sposób w 1991 roku myślał ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, ojcowie redemptoryści oraz ówczesny ksiądz biskup – wydając zgodę na działanie katolickiego radia. – Dziś tego radia słucha miliony ludzi w całej Polsce. Ja przybyłem tutaj jako prezydent Rzeczpospolitej żeby dziękować. Bo jeżeli 22 lata temu nasz ojciec święty codziennie Panu Bogu dziękował, to po 25 latach wpada żeby prezydent podziękował Panu Bogu i tym którzy Radio Maryja stworzyli – mówił Duda. Wówczas tłum przerwał mu skandując: „Dziękujemy!”.

Po chwili prezydent kontynuował przemówienie: – Dziękujemy nie tyle za wielkie dzieło ewangelizacji jako takiej (..) Ja jako prezydent dziękuję przede wszystkim za wielkie dzieło wspólnoty, miłosierdzia polskiego społeczeństwa i siły polskiej państwowości – kontynuował.

Andrzej Duda podkreślił, że Radio Maryja od samego początku swego istnienia niesie w sobie dwa elementy „unikatowe w dzisiejszym świecie”. : – Pierwszym jest wielkie budowanie wspólnoty ludzi, którzy są ze sobą nawzajem, bo to nie jest emisja, ale to jest misja, to nie nadawanie, ale także słuchanie (…) Drugim jest wielkie dawanie nadziei i siły, zwłaszcza tym którzy nie mogą wyjść z domu z powodu choroby, cierpienia, często inwalidztwa. W tedy pojawiło się w ich życiu Radio Maryja, ze wspólnotą, która kierując osobiste problemy na drogę modlitwy pozwoliła odzyskać życiu sens – mówił prezydent.

Leszek Rudziński AIP, Fot. Twitter.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0