HomePOLSKA

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy. Podziękował im za to, że tworzą wspólnotę i reprezentują nasz kraj. Zjazd odbywa się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Andrzej Duda przyjął gości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. 

Prezydent mówił, że to dzięki wsparciu Polonii możemy zbudować Polskę naszych marzeń: silną, sprawną, bezpieczną, liczącą się w świecie. Prezydent dziękował naszej diasporze za członkostwo naszego kraju w NATO, bo – jak podkreślał – to także wielka zasługa Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Andrzej Duda nawiązał do swojej wizyty w Białym Domu. Mówił, że była ona możliwa dzięki niezłomności i patriotyzmowi Polaków za granicą. “Kto by jeszcze 30 lat temu pomyślał, że takie wydarzenia będą możliwe? Że będą w Polsce wojska NATO, że będą w Polsce wojska amerykańskie i że będziemy mogli śmiało rozmawiać o tym, żeby było ich więcej?” – pytał prezydent.

V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy rozpoczął się dziś i potrwa do soboty. Zjazd zainaugurowali marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/S.Białek/to/dabr

COMMENTS