HomePOLSKA

“Prezydencie Duda, widzisz i nie grzmisz?” – Jacek Kurski wraca na stanowisko do TVP?

“Prezydencie Duda, widzisz i nie grzmisz?” – Jacek Kurski wraca na stanowisko do TVP?

Jak poinformował portal Wirtualne Media Szef Rady Mediów Narodowych ogłosił głosowanie nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej.

Z ustaleń portalu wynika, że Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański miał dać członkom RMN dwa dni na głosowanie korespondencyjne w sprawie powołania Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej.

Przewodniczący RMN miał poinformować Wirtualne Media, że głosował już za przyjęciem uchwały w sprawie powołania Jacka Kurskiego do zarządu publicznej telewizji. Jak czytamy, z tym wnioskiem miał się zwrócić do niego p.o. szefa TVP Maciej Łopiński.

Z kolei jak podaje portal Press, Czabański potwierdził portalowi, że zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie. – Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński. Uznałem trafność tego wniosku- poinformował Press szef RMN.

– Nie no! Szok! Jak oni tak mogą?!? Prezydencie Andrzej Duda, widzisz i nie grzmisz?- napisał z kolei na Twitterze Artur Dziambor, poseł konfederacji.

Jacek Kurski stanowisko prezesa TVP stracił na początku marca 2020 roku. Taką decyzję podjęła Rada Mediów Narodowych. Zrobiła to pod silną presją – zmiana prezesa TVP była warunkiem podpisania przez prezydenta ustawy, dzięki której media publiczne otrzymają blisko 2 mld zł.

Na jego miejsce Rada Nadzorcza TVP S.A. delegowała Macieja Łopińskiego, który oficjalnie pełnił obowiązki prezesa TVP, a Kurski został doradcą zarządu.

Red. Maciej Badowski PolskaPress AIPCOMMENTS