HomePOLSKA

Prezes Polskiego Radia: Każdy polityk opozycji może przyjść do publicznego radia i telewizji i powiedzieć to co chce

Prezes Polskiego Radia: Każdy polityk opozycji może przyjść do publicznego radia i telewizji i powiedzieć to co chce

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski krytycznie ocenił propozycje polityków opozycji dotyczące likwidacji mediów publicznych. 

Andrzej Rogoyski powiedział w Polskim Radiu 24, że zarówno w Polskim Radiu, jak i w Telewizji Polskiej mogą wypowiadać się osoby reprezentujące różne poglądy polityczne. Podkreślił, że w tej chwili każdy polityk opozycji może przyjść do publicznego radia i telewizji i powiedzieć to co chce. Andrzej Rogoyski powiedział, że dziennikarze Polskiego Radia prowadzący programy publicystyczno-polityczne zadają pytania, na które można w dowolny sposób odpowiedzieć.
Prezes Polskiego Radia zaznaczył, że pomysł przedstawiony za rządu Donalda Tuska dotyczący likwidacji abonamentu RTV skończył się radykalnymi obniżkami wpływów tej daniny. “Doprowadził do tego, że została utracona wiarygodność mediów publicznych. To był błędny i niedobry pomysł” – powiedział Andrzej Rogoyski. Dodał, że gdy rządziła PO i PSL, dziennikarze opozycyjni nie mieli, co do zasady, prawa dostępu do mediów publicznych, a obecnie ta sytuacja uległa zmianie, bo media publiczne prezentują pełen wachlarz poglądów politycznych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR 24/dwi/to/

COMMENTS