HomePOLSKA

Premier o “skandalicznych słowach Rafała Trzaskowskiego”

Premier o “skandalicznych słowach Rafała Trzaskowskiego”

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku krytycznie ocenia- jak napisał- “skandaliczne słowa Rafała Trzaskowskiego” dotyczące “zablokowania największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce”.

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że razem z prezydentem Andrzejem Dudą ogłosili na terenie budowy przekopu żeglugi na Mierzei Wiślanej powstanie Funduszu Inwestycji Publicznych wartego 30 miliardów złotych i przeznaczonego na inwestycje regionalne. “Polska będzie w najbliższych latach wielkim placem budowy. Taki jest nasz plan. Zdecydowaliśmy się z prezydentem Andrzejem Dudą działać bardzo szybko, bo wiemy, że raz utracone miejsca pracy ciężko wracają. To także nasza reakcja na skandaliczne słowa p. Rafała Trzaskowskiego, który domaga się zablokowania największych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy budowa przekopu Mierzei.”- napisał.

“Brakuje mi słów, żeby powiedzieć, jak niemądre i nieodpowiedzialne to słowa. Tym bardziej, że padają w momencie, gdy USA, Chiny i Europa stawiają na sprawdzony model odbudowy wzrostu gospodarczego i walki z bezrobociem poprzez inwestycje.

Nowa droga morska, którą budujemy przekopując Mierzeję Wiślaną to symbol przełamania tego, że tak wiele rzeczy w Polsce nie mogło być zrealizowanych. Przy budowie pracę znalazło wiele osób, ale po oddaniu tej inwestycji do użytku, powstaną tysiące kolejnych miejsc pracy. To wielka szansa dla rozwoju Elbląga i Warmii, ale również dla Polski. Tak właśnie napędza się wzrost gospodarczy – przez wielkie budowy, przez eksport i przez import, przez handel.”- napisał premier.

“I to jest stawka wyborów prezydenckich. To wybór między Andrzejem Dudą, czyli gwarantem wielkich inwestycji i dbania o każdy region Polski, o każdego Polaka, a tymi, którzy chcą ten strumień pieniędzy zabrać z regionów i skierować wyłącznie do dużych ośrodków miejskich. Musimy się temu przeciwstawić. Mam nadzieję, że wyborcy nam w tym pomogą.” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/facebook.com/MorawieckiPL/w dyd

COMMENTS