Premier Morawiecki w Fox Business: „Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej”

Premier Morawiecki w Fox Business: „Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej”

„Polska staje się Doliną Krzemową Unii Europejskiej” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla telewizji Fox Business. Szef rządu przebywa w Nowym Jorku, gdzie między innymi spotyka się z inwestorami i udziela wywiadów amerykańskim mediom. 

Podczas rozmowy ze Stuartem Varneyem z Fox Business premier Morawiecki przedstawiał Polskę jako kraj sukcesu gospodarczego, w którym warto inwestować. „Oferujemy bardzo dobre środowisko inwestycyjne. Zainwestowaliśmy wiele w elektromobilność, ekologiczne autobusy i pociągi oraz sztuczną inteligencję” – mówił premier.
Szef rządu nie zaprzeczył, że rozmawiał ze słynnym amerykańskim biznesmanem, twórcą firmy Tesla Elonem Muskiem na temat możliwości zainwestowania przez niego w Polsce. Zapytany, jakie zachęty Polska oferuje Muskowi, premier Morawiecki odpowiedział: „Niedawno zostaliśmy zakwalifikowani przez FTSE Russels do grona krajów rozwiniętych, ale mamy cechy kraju rozwijającego się, tętniącą życiem gospodarkę i bardzo utalentowaną grupę pracowników”.
Mateusz Morawiecki skrytykował Niemcy za budowę Nord Stream 2. Podkreślił, że kupowanie rosyjskiego gazu równa się finansowaniu zakupów uzbrojenia przez Władimira Putina.
Poza wywiadami dla amerykańskich mediów podczas wizyty w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki spotkał się w klubie Lotte z amerykańskimi środowiskami opiniotwórczymi i biznesowymi. Za kilka godzin premier weźmie udział w projekcji „Poland: The Royal Tour” w prestiżowym Muzeum Guggenheima. Będzie dziś gościł na New York University, gdzie weźmie udział w spotkaniu zatytułowanym „Europa i Stany Zjednoczone: Dialog Transatlantycki – 15 lat Polski w Unii Europejskiej”. Rozmowa prowadzona przez profesora Josepha Weilera będzie dotyczyć między innymi roli Polski jako łącznika pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Nowy Jork/em/OKCOMMENTS

WORDPRESS: 0