HomeSport

Premier Mateusz Morawiecki: “Rząd Polski gwarantuje wsparcie finansowe na igrzyska europejskie w Krakowie”

Premier Mateusz Morawiecki: “Rząd Polski gwarantuje wsparcie finansowe na igrzyska europejskie w Krakowie”

Premier RP Mateusz Morawiecki wysłał pismo do prezydenta Krakowa z zapewnieniem, że miasto może liczyć na rządowe gwarancje w związku z organizacją w Krakowie i Małopolsce igrzysk europejskich w 2023 r. Władze miasta zwracają uwagę, że nadal brakuje konkretów.

“Mając na względzie intencje Miasta Krakowa oraz Regionu Małopolski przedłożone do Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego wyrażam głęboką satysfakcję, że Polska gotowa jest podjąć się organizacji imprezy sportowej o międzynarodowym zasięgu” – napisał premier Mateusz Morawiecki w piśmie do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

“Rząd Polski deklaruje pełne poparcie dla tej inicjatywy i gwarantuje wsparcie finansowe w obszarze organizacji i niezbędnej infrastruktury z uwzględnieniem racjonalizacji budżetu i w oparciu o przygotowany przez zainteresowane Strony kontrakt Miasta – Regionu gospodarza III Igrzysk Europejskich 2023 ze Stowarzyszeniem Europejskich Komitetów Olimpijskich. Organizacja w Polsce imprezy tej rangi jest bez wątpienia olbrzymią szansą na wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski, Krakowa oraz regionu Małopolski w Europie i świecie” – dodał premier Mateusz Morawiecki.

 

Jak komentują to w magistracie? – Pismo jest bardzo ogólne i nie mówi wprost o gwarancjach rządowych dla Krakowa, a jedynie o chęci wsparcia wydarzenia jako takiego. Nie znamy kwot, ani szczegółów na jakie czekamy – informuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

aipCOMMENTS