25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Pozew za modernizację Wrigley Field bez zapewnienia odpowiednich miejsc dla niepełnosprawnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chicagowskie biuro prokuratury generalnej USA złożyło pozew przeciw Chicago Cubs w związku z modernizacją stadionu Wrigley Field. W dokumentach jakie wpłynęły do sądu   zarzucono drużynie, że nie przestrzega ustawy określającej prawa niepełnosprawnych Amerykanów.

 

Prokuratura twierdzi, że podczas trwającego remontu stuletniego stadionu, Cubs nie zapewnili osobom na wózkach inwalidzkich odpowiednich miejsc gwarantujących dobrą widoczność w porównaniu z pozostałymi widzami a ponadto nie włączyli miejsc dla osób na wózkach w sektorach premium i dla większych grup.

Prokuratura federalna zwróciła uwagę, że chicagowska drużyna baseballowa modernizując swój stadion Wrigley Field zaprojektowała miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich tak, że są one skupione w ostatnich rzędach w poszczególnych sekcjach co narusza standardy ustawy o osobach niepełnosprawnych. Ponadto nie usunięto barier architektonicznych w miejscach na stadionie gdzie było to możliwe.

Pozew złożono dokładnie przeciw Chicago Baseball Holdings LLC, Wrigley Field Holdings LLC, WF Master Tenant LLC i Chicago Cubs Baseball Club LLC.

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520