HomeUSAChicago

Pozew rodzin ofiar strzelaniny w Henry Pratt

Pozew rodzin ofiar strzelaniny w Henry Pratt

Rodziny ofiar strzelaniny sprzed roku w zakładzie Henry Pratt  złożyły pozew przeciw departamentowi policji i władzom miasta Aurora. W dokumencie zaznaczono, że mimo złamania prawa przez sprawcę, policja wydała mu pozwolenie na broń.

 

Podczas strzelaniny do jakiej doszło 15 lutego 2019 roku zginęło 5 pracowników  Henry Pratt, jeden został ranny. Obrażenia odniosło także 5 policjantów. Pozwy złożyły między innymi rodziny Josha Pinkarda i   Vicente Juareza, którzy zginęli w strzelaninie. Pozew złożono w sądzie  okręgowym powiatu Kane. Zgodnie z wcześniejszymi argumentami policji stanowej Illinois, to miasto Aurora musi być najpierw pozwane zanim dokumenty wpłyną także przeciw policji stanowej. To właśnie ona wydaje pozwolenia na posiadanie i zakup broni.

Sprawca strzelaniny, Gary Martin w 2014 roku otrzymał w Illinois pozwolenie na broń mimo, że wcześniej był karany za napaść w Mississippi. Mimo kontroli nie natrafiono na informację o jego przeszłości kryminalnej i wydano mu pozwolenie na broń.  Dopiero kiedy Martin złożył prośbę o pozwolenie na noszenie broni policja dopatrzyła się, że był w przeszłości był karany. Wysłała mu zawiadomienie o konieczności oddania karty FOID i wszelkiej broni, jaką posiada. Mężczyzna jednak tego nie zrobił. Z dostępnych danych wynika, że blisko 80 procent mieszkańców naszego stanu mimo unieważnienia pozwolenia na broń nie dostosowuje się do nakazów i nie oddaje broni.

 

BK

COMMENTS